Tipy na výlet

Vrchlabí - vzdálenost 10 km

Vrchlabí je vstupní bránou Krkonoš. V létě můžete posedět na množství předzahrádek u restaurací, v zimním období využít návštěvy některé z přilehlých kavárniček, navštívit různé zkrášlovací salóny, nebo se vydat za nákupy. Pro milovníky památek je k prohlídce připraven Vrchlabský klášter, kostel, a krkonošské muzeum. Pro odvážné jsou z vrchlabského letiště připraveny vyhlídkové lety nad Krkonošemi.

 

Jilemnice - vzdálenost 10 km

Jilemnice je malé krkonošské městečko, které nabízí svým občanům poměrně klidný život. Najdete zde krkonošské muzeum, náměstí s kašnou v zimě zdobí 5m vysoká sněhová socha vládce hor Krakonoše. Z radniční věže je krásný výhled na podhorskou nezkaženou přírodu. Zdejší sportovní gymnázium navštěvovalo mnoho vrcholových sportovců a medailistů z největších světových klání.

 

Špindlerův Mlýn - vzdálenost na kole 8 km, autem 25 km

Největší lyžařské středisko v republice s množstvím sportovních a adrenalinových atrakcí, např:

Bobová dráha, monkey park, aquapark, paragliding - tandemové lety, bunge jumping...

Špindlerův mlýn je znám svými náročnými sjezdařskými tratěmi. V březnovém období se ve „Špindlu" konají sjezdařské závody světové úrovně.é krkonošské městečko, které nabízí svým občanům poměrně klidný život. Najdete zde krkonošské muzeum, náměstí s kašnou v zimě zdobí 5m vysoká sněhová socha vládce hor Krakonoše. Z radniční věže je krásný výhled na podhorskou nezkaženou přírodu. Zdejší sportovní gymnázium navštěvovalo mnoho vrcholových sportovců a medailistů z největších světových klání.

 

ZOO Dvůr Králové nad Labem - vzdálenost 35 km

Výlet do ZOO ve Dvoře Králové potěší celou rodinu. Čerstvě narozená mláďata, otevřené Africké safari s volně pobíhajícími zvířaty, jízda vláčkem, každé Africké zvíře na které si vzpomenete a všechny otevřené dostupné atrakce na Vás čekají v ZOO Dvůr Králové nad Labem. „Afrika jako na dlani", ideální výlet pro Vás a Vaše děti

Cena vstupného:

  • Plné vstupné 160,-Kč
  • Snížené vstupné 100,- Kč / děti 6-15 let / studenti denního studia do 26 let s průkazem ISIC / Senioři nad 65 let / ZTP, ZTP-P, průvodce ZTP-P.
  • Dětské vstupné 40,- Kč / děti 2-5 let
  • Rodinné vstupné 470,- Kč / nejvýše 2 dospělí a 2 děti (6-15 let).

 

Adršpašské skály

Velmi zajímavé skalní útvary Adršpašsko-teplických skal jsou navštěvovaným a přitažlivým cílem turistických výletů do severovýchodních Čech v příhraničí s Polskou republikou.

Adršpašské skalní město včetně Teplických skal je tvořeno kvádrovými pískovci, které vymodeloval do prazvláštních útvarů mráz, voda, vítr a je zpřístupněno značeným několikakilometrovým okruhem spletí cestiček pokrytých pískem, okolo skalních útvarů jako je např. věž připomínající lidské postavy, zvířata, či stavby, pilíře, komíny nebo sloupy.

Celá skalní oblast spadá do CHKO Broumovsko a je vyhlášena národní přírodní rezervací.

 

Pramen Labe

Naše nejmohutnější řeka Labe pramení ve výšce (1.386 m.n.m) v rašeliništích Labské louky.

V roce 1684 byl Pramen Labe vysvěcen královehradeckým biskupem Janem z Talemberka a tím se sporná Labská louka stala definitivně Českým územím.

Pramen Labe tvoří symbolicky skruže s vydlážděním, lavičkami a kamennou stěnou s vyobrazením 26 emblémů významných měst kudy řeka k moři protéká. Tok řeky měří 1.122km

Kousek pod Labskou loukou padá Labe z výšky asi 40ti metrů vysokého vodopádu do Labského dolu a protéká dál hlubokým údolím až do přehrady ve Špindlerově Mlýně.

Pramen Labe se nachází v 1.zóně ochrany Krkonošského národního parku (KRNAP) Autem se dostanete nejdál na Horní Mísečky kde musíte zaparkovat na záchytném parkovišti, dále můžete pokračovat pešky (7,5km) nebo kyvadlovou dopravou - autobusem na Zlaté návrší.

Od penzionu Fany je cyklotrasa přímo k prameni Labe.